Prázdniny jsou tady.

29. června 2016 v 10:18 | Anna |  Listy z deníku mého života
Někdy mám pocit, že mé nápady uvnitř mě, někdo žere - pomalu a bezbolestně, abych si toho nevšimla ani já. Zrovna včera jsem psala článek o tom, že jsem zase marod. O tom, jak mám nejspíš horečku, ale moje tělo má tělesnou teplotu stále stejnou, jako bych byla zdravá jako rybka. Ale nakonec to bude jen jeden z mnoha článků, které zůstanou zaškatulkované v záložce Rozepsané.
Ale blíží se prázdniny a nejspíš tohle zažívá každý druhý bloger. Jak by taky ne? Na chvíli vypnout a představit si jen moře, nás ve slunečních brýlích a okolo nás poletující bubliny s učením, které jsou hrubě přeškrtané červenou barvou.
Vážně to tu je zas.
Prázdniny.


Já osobně mám tedy prázdniny už od pondělí, kdy doma přežívám s - nedělám si ani v nejmenším srandu - šesti druhy prášků. V pátek jedu na kontrolu, a přestože se táta nabídl, že mě tam hodí, já bych chtěla jet ráda sama autobusem. Mám totiž v plánu stavit se i v knihovně, vrátit tam vypůjčenou literaturu a přinést si domů zase o polovinu knížek více. A ten pach starých knížek! Miluji to. U nás doma, přestože máme necelé tři knihovničky tato vůně cítit nejde. Navíc, do téhle knihovny chodí hlavně starší lidé, takže je tam povětšinou vážně ticho a většina z nich je tak milá. Takže, když si přičichnu ke knížce, jen se usmějí a prohodí něco v tom stylu, že noviny takhle nevoní a proto sem chodí. A to ticho mi také vyhovuje. Puberťacký adolescenty bych tam nejspíš nakopla do zadku.
Také jsem se rozhodla, že o prázdninách se pustím do psaní nové povídky na Wattpad. Už teď mám rozepsané tři povídky, z toho jednu v pozastavení, ale chtěla bych zkusit napsat povídku jen během letních prázdnin - začít a ukončit. Takže ten, kdo z vás čte i mé slátaniny na této aplikaci, rozhodně sledujte můj profil. Povídka by měla být úzce o amnésii, dvou dívkách a jednom chlapci, hlavním hrdinovi.


Celé prázdniny budu hlavně cestovat z místa na místo; ať už po ČR, či mimo ní. Napadlo mě, že by bylo pěkné vytvořit novou rubriku, věnovanou jen cestování, ale jelikož se mi poštěstí cestovat víceméně jen o prázdninách, myslím, že by upadla během roku do zapomnění. Každopádně by mne zajímal váš názor. Kdyby vás bylo málo, napsala bych články o cestování do této rubriky.

Jsem opravdu neskutečně nestálý člověk. Miluji změny, snadno se nadchnu pro nové věci a ty jsou pro mě na okamžik středem vesmíru. U ničeho dlouho neposedím, tedy pokud se nejedná o kvalitní knížky - u těch posedím mile ráda. Ale co týče vzhledu na blog, je to semnou opravdu příšerné. Nejdéle u mne vydrží design měsíc, poté mi v hlavě začnou šrotovat kolečka a já vymýšlím nové nápady, jak vyšperkovat svůj blog. Miluji jednoduchost. Jsem jí téměř posedlá. Jenže, každý vidí jednoduchost v něčem jiném a co může být pro jednoho jednoduché, se jeví druhému jako nadmíru složité. Každopádně kam tím směřuji; dostala jsem zase jeden ze svých geniálních nápadů a s dvěma úžasnými slečnami dělám na nápadu, který by se tady mohl víceméně uchytit a mě by nemusel omrzet. Už kdysi jsem se okrajem zmiňovala, že jsem milovník animáků, disneyovek a anime všech žánrů. Mnohdy si je pustím raději než filmy nominované na Oscary. A tak mě napadlo, že by bylo skvělé, kdybych sama byla animovaná postavička. Oslovila jsem Tayarinne, úchvatnou slečnu s neskutečným talentem, a ta mi vyhověla v mé žádosti ohledně vytvoření mého charakteru. Aktuálně tedy tvoříme mě jako animáka v různých pózách. zatím máme udělanou ikonku, takže vám jí sem vkládám a doufám, že jste stejně nadšení jako já.

Jak jsem již psala, já jsem nadšená a nemohu se dočkat až uvidím další. Potom je tu ještě jedna další slečna Whirpy, která by mi měla vytvořit jednoduchý design a do něho umístit jednu z budoucích já. Já vím, zní to strašně zamotaně, ale doufám, že výsledek bude stát za to. Jsem o tom víceméně přesvědčená.

Hodně jsem také přemýšlela, co bych měla jako člen autorského klubu splňovat. Měla bych mít autorské články - splněno. Mé fotografie by měly být také autorské, není povinné - a na toto bych se zaměřila. Téměř všechny fotografie, které v článcích používám, jsou čerpané z internetu. Výjimkou jsou recenze na knihy. O prázninách bych to chtěla ale změnit. Vypůjčila jsem si (vlastně trochu přivlastnila) rodinný foťák a tím aktuálně fotím například zmiňované fotky do recenzí. Nevím, jestli to všechno vyjde podle mých představ, ale už mně nebaví "krást" cizí fotky.

Uf. Teď sedím za počítačem u sebe v pokoji, společnost mi dělá jen sklenka s vodou po mém boku. Kvůli antibiotikám toho pojím až směšně málo, ale to nevadí, aspoň zhubnu. Přijde mi, že jsem napsala zase divný článek, ale to také nevadí. Nemám sílu nad tím dlouze přemýšlet, vždyť jsou prázdniny. Po těch hrozných deseti měsících školy to tu fakt je. Moc mi to nedochází, ale cítím, jak se koutky mých úst zvedají do úsměvu. Až se uzdravím mám v plánu tolik věcí! Jako každé prázdniny si říkám, že tyto prázdniny budou legendární. Ale teď cítím, že tomu tak opravdu bude. Možná se zase mýlím, ale na tom teď nezáleží.

Protože prázdniny jsou opravdu tady.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Shetlandy | Web | 29. června 2016 v 20:09 | Reagovat

Doufám, že se brzy uzdravíš, ať moc z prázdnin neproležíš. :)

Také jsem zašla do knihovny, předevčírem - můj cíl byl ovšem odlišný. Totiž takový, že jsem si půjčit nechtěla nic. Mám doma dost svých koupených knih, které tam zatím jen tak stojí a smutně koukají, že jsem na ně ještě nesáhla s úmysly je přečíst. Nehledě na to, že taková série Písně ledu a ohně mi zabere hodně... hodně času.
Bohužel (nebo snad naštěstí) jsem si domů dotáhla dalších šest knih na které jsem měla chvíli zálusk a tak doufám, že po nich se konečně dostanu i k těm mým.

Tayu znám... ne osobně, bohužel (a však stále doufám že přemluvím rodiče kvůli srazu v rámci role playingu a poznám ji i ostatní), ale v rámci Světa příběhů ano. Kreslí opravdu krásně, tento obrázek jsem viděla již na jejím instagramu, a myslím, že neprávem tvrdí, že kreslit lidi neumí. Umí. :)

2 Gabriella | Web | 29. června 2016 v 20:41 | Reagovat

Jo tak to já mám vzhledy na blogu docela málokdy a vydrží mi dess dlouho :'D
Přeju ať se uzdravíš :) ,mě přijde že to strašně moc rychle uteklo :/

3 Anna | Web | 30. června 2016 v 1:01 | Reagovat

[1]: Ach ty knížky, že :D. Já mám doma už nějakou dobu knížku Padělatelé zaslanou v rámci spolupráce, ale prostě ne, já budu radši číst Dívku, která si říkala Tuesday. A v pátek ještě ta knihovna... no nic. V nakladatelství ze mně budou mít radost.

Já na ten sraz možná dorazím také :) - Taya mě dneska pozvala a jelikož bych jí sama ráda poznala, plánuji, že se tam ukážu. Bylo by skvělé poznat i tebe :):0!

[2]: Tiše závidím :D. U mně je to vážně strašné - no, vždyť to sama vidíš :D.

4 Slečna P. | Web | 30. června 2016 v 10:46 | Reagovat

Přeji brzké uzdravení. Já si pamatuji na minulé prázdiny, které jsem skoro celé proležela s rotaviry. Jen si na to vzpomenu, už je mi špatně :)
Rozhodně budu ale číst, protože mám tunu knížek, které mi leží na poličce a žadoní, abych si je už konečně přečetla, ale do toho přicházejí pořád nové a nové knihy...
Hezký článek!

5 Infinity | Web | 30. června 2016 v 13:35 | Reagovat

Co nejdříve se uzdrav! Aby sis mohla prázdniny užívat hned od začátku! :-)
S tou knihovnou tě naprosto chápu, já taky do té blízko mého bydliště hrozně ráda chodím a nasávám tu atmosféru! :)
Články o cestování JO a JO a JO. :D
To s tou animovanou postavičkou zní naprosto originálně, nevšedně a úžasně! Ta ikonka je boží a design se mi také moc líbí. :)
Já na svůj blog už dávám také jen autorské fotky a je to úžasný pocit, mnohem víc z toho blogu na mě dýchá to, že je prostě JENOM můj. :)

6 Anna | Web | 30. června 2016 v 15:22 | Reagovat

[4]: Děkuju :). Já osobně doufám, že je to poslední nemoc za prázdniny a celkově doufám, že bych mohla přečkat i podzim bez úhony. Minulý rok jsem měla CELÝ listopad zápal plic a už to opravdu nechci znovu zažít.

[5]: Mockrát děkuju :)!
Jsem ráda, že jsi tak pro články o cestování, doufám, že vás bude ještě víc, abych udělala popřípadě opravdu nějakou rubriku a nemusela to cpát do této :).
Také si myslím! Včera se mi grafička posnažila a máme už další, tentokrát do designu samotného, takže jsem už kontaktovala i druhou grafičku a těším se na konečný vzhled blogu :).
Ano, právě proto bych to chtěla zavést i u mně. Budu mít poté jistě větší pocit, že je to mé hnízdečko, kam nemá přístup jiná sféra internetu :).

7 Chloé | Web | 1. července 2016 v 10:39 | Reagovat

Veľmi sa mi páči design blogu :)

8 E. | Web | 1. července 2016 v 20:51 | Reagovat

Já mám neoficiálně prázdniny od 22/06 :D avšak pro mě to nic neznamená, raději bych měla školu. Doufám, že ty dva měsíce rychle utečou a bude opět škola:)
Myslím, že by články o cestování byly hodně fajn, tak jen s chutí do toho a užívej si cestování!

9 Anna | Web | 1. července 2016 v 22:33 | Reagovat

[8]: Vážně? Já jsem prázdniny potřebovala už někdy od dubna! Jsem neskutečně ráda, že už jsou tady a já mám alespoň na nějaký čas klid. Opravdu jsem to už duševně nezvládala.
Dobrá, budu o tom ještě uvažovat a i tobě krásné prázdniny!

10 Whirpy | E-mail | Web | 2. července 2016 v 9:47 | Reagovat

Ty nemoci jsou děsné, taky bývám nejvíce nemocná v létě, mimo to ještě hrozně trpím těmi vedry. Ale letos je to zatím celkem v pořádku.

Konečně někdo, kdo má taky rád staré knížky a knihovny.
Mé hlasité vrstevníky bych v knihovně taky nakopla, vždycky tam hluší a narušují posvátné ticho. -.- :D

Jinak myslím, že všechny nápady výše uvedené jsou skvělé a ráda si přečtu jak tvou povídku, tak taky články o cestování. Sama plánuji psát potom o Irsku, kam se vydám začátkem srpna.
Dále doufám, že jsem alespoň trochu splnila tvé očekávání s designem. :D

11 Anna | Web | 2. července 2016 v 11:05 | Reagovat

[10]: Já jsem nejvíce nemocná na podzim a začátkem zimy, takže se už několikrát stalo, že jsem své narozeniny trávila v posteli s obkladem na čele :D.
Lituji tě! U nás v knihovně je většinou ticho, jediný, kdo tam jde čas od času slyšet je jeden pár gayů, s kterými se dá skvěle povídat o Novém zákoně :D.
Rozhodně se těším na články věnované Irsku a počítej s hromadou komentářů na tvém blogu :)!
Ano, splnila. Design se mi moc líbí :).

12 bestinblack | Web | 3. července 2016 v 7:21 | Reagovat

Já tvoje psaní tak miluju! Vždy, když se nudím, najedu na tvůj blog a pročtu si pár posledních článků.
Léto nijak nemusím, kdyby nebyly prázniny, asi by spadlo na poslední místo, už se netrpělivě připravuji na podzim, to je moje. Sice letos toho mám dost naplánovaného, ale i to mě děsí, jak to všechno dopadne.
Do knihovny se chystém také. Závidím ti, že máš knihovnu prázdnou, v té mé malé vesničce je většinou také, ale nemám sem přes rok možnost zajít, kvůli studiu 100km odtud. :D Takže chodím až tam a řeknu ti, krajské knihovny jsou fakt peklo. Pokud si tam dojdeš dopoledne, celkem to ujde, ale odpoledne se tam sejdou všichni školáci a já rychle mizím. :)
Pomalu cejtím, že na mě také něco leze, nejspíš z toho horka, které je ke mě vždy tak nepřátelské.
Váš nápad s animovanou postavičkou se mi moc líbí! Je to kreativní a něco nového. :)

13 Anna | Web | 3. července 2016 v 19:09 | Reagovat

[12]: Tvůj komentář jsem si četla už ráno, ale musela jsem tak hezká slova vstřebat, proto reaguji až teď :). Moc ti děkuju za tolik hezkého, cos mi napsala! Opravdu mě to potešilo.
Já osobně miluji jaro a podzim. Léto řadím úplně nejníže, ale ty prázdniny... za ty děkuji Bohu.
Já žijí na vesnici na východu Prahy. Knihovnu tu nemáme, ale od mala jezdím do bohnické knihovny, kterou naprosto miluji. Všichni se tam chovají slušně, což mi vyhovuje - komu také ne, že :)?
Ze mně to už díky bohu opadává, zítra mám v plánu zajít na výstavu Titanic, na kterou se tak dlouho chystám :).
Jsem ráda, že se ti nápad zalíbil.

14 Taya Arkatt-Leonnwis, první svého jména | E-mail | Web | 5. července 2016 v 12:43 | Reagovat

Vážně děkuju za pochvalu a všechno, jak si mě ocenila a vůbec, že jsi sem ty obrázky skutečně dala xD
Moc to pro mne znamená. :)

A Shetlandy kecá. :D

15 Smilee | Web | 5. července 2016 v 20:42 | Reagovat

Hele tahle nálada není jen prázdninová, já už tím trpím tak rok a stále si na to nemůžu zvyknout.
Tu nemoc ti vůbec nezávidím, ale přeji ti, aby ses brzy uzdravila!
Vůně knih a obzvlášť těch starých je snad ta nejlepší vůně, co může být. Vždycky než jí začnu číst, tak jí musím řádně očichat.
Rubrika o cestování by byla opravdu super, ráda bych si něco z ní přečetla, i kdyby to mělo být jen o prázdninách.
Jo, o vlastních fotkách také přemýšlím, ale nějak jsem se nerozhoupala k tomu jít opravdu něco nafotit. Tak ty snad budeš mít víc štěstí jak já.
Ta postavička je roztomilá! Rozhodně jsem zvědavá na další. A autorka je opravdu hodně šikovná.
Užij si prázdniny a hlavně se uzdrav! :))

16 Kerr | Web | 6. července 2016 v 14:58 | Reagovat

Uzdrav se co nejvíc, proležený prázdniny jsou fakt na nic :/ Já jsem minulý rok byla po mononukleoze a jediný co jsem dokázala bylo ježdění za mým teď už ex. Jinak jsem furt polehávala a byla ještě z nemoci unavená no.. Každopádně letos trčím na brigádě, tak si taky úplně neužiju takových těch studentských prázdnin, jakože bych někde lítala a pařila a tak :D To možná až v srpnu, až budu mít penízky :) Ta postavička jinak vypadá skvěle, taková roztomilá je (seš:D)
Hele já design měním třeba každý měsíc, mě to vždycky omrzí :D

17 Anita Barrasa | E-mail | Web | 8. července 2016 v 18:06 | Reagovat

V noci mou hlavou proletují tisíce nápadů na články, které se pak následující den snažím rozepsat, ale většinou ta tvůrčí nálada kamsi zmizí a články zůstanou nedokončené... já letos promarodila jarní prázdniny, všechny plány musela odložit a pro mě jako aktivního člověka to bylo peklo :( Všímám si, že dost často měníš vzhled, vždy jsou dost podařené, i ty kresby jsou moc povedené, já obdivuju vlastně všechny, kdo dokáží hezky kreslit nebo vytvářet designy, protože já mám od začátku svého blogu jeden ubohý stejný. :D

18 Anna | 9. července 2016 v 21:04 | Reagovat

[17]: Já zase obdivuji tebe! Také bych chtěla zůstat u jednoho vzhledu, aby si mě lidé zapamatovali, ale ne, mě za měsíc omrzí a já už se začnu shánět po novém. Je to k zbláznění.
Tvůj design se mi moc líbí :). Je až absurdně jednoduchý a to já miluji. Miluji tu jednoduchost a prostoduchost :).

19 naoki-keiko | Web | 12. července 2016 v 12:55 | Reagovat

Prázdniny jsou fajn, pro mě už je to posledních pár let, volný čas pro mé projekty. Protože cestuji během těch deseti měsiců, mám vážně dva měsíce úplného prázdna. A nejhorší je ten první týden (i ten druhý), protože jsou všichni pryč a není se s kým sejít. Ale od středy se mi začíná plnit diář a to se mi líbí :D

Doufám, že už ses uzdravila. Knihovna je fajn a nejlepší na tom je, že tam chodí málo lidí anebo jsou ti lidé tišší. Máme to tak ve školní knihovně. Neskutečně bohatý fond a prakticky jenom pro mě! Ne dělám si legraci, ale dokud studuji, tak jej neustále využívám. Pak máme obecní knihovnu, je sice na vesnici, ale knihovnice je fantastická a knih je taky požehnaně. Tam už takový klid nebývá, protože paní knihovnice je velmi velmi komunikativní, ale tak to má být. Knihovna má plnit funkci společensko-kulturní, ne?
Nemám ráda knihovny, kde se na tebe tváří jako by ses odvážila na cizí území, to pak není ono.
Myslím, že nemá cenu tvořit hodně rubrik, tak jsem to kdysi udělala já a pak je nakonec mazala, protože jsem do nich nic nepsala.
Ten projekt vypadá zajímavě, a tvé kreslené já ti moc sluší :D
O autorském klubu už jsem taky přemýšlela- před pár lety, ale myslím si, že chci zůstat na volné noze. Navíc, nevím, jestli si to pamatuješ, tam před dvěma roky byly jakési revoluce kvůli zapisování se do různých klubů, nic z toho nebylo, ale nemám ráda tahanice. Když jsi bokem, tak to má i své výhody.

20 Anna | Web | 12. července 2016 v 22:17 | Reagovat

[19]: Tak nejprve mockrát děkuji za tak bohatý komentář - ty já mám nejraději :D :). Vždy vidím, že si čtenář udělal skutečně chvilku k přečtení článku.

Zdravá už jsem a jsem za to opravdu ráda. Zase dýchat, aniž bych s sebou na každém kroku nevláčela hordu kapesníčků, je příjemná změna, kterou jsem samozřejmě uvítala s otevřenou náručí.
Knihovny jsou místem, které vždy budu navštěvovat s láskou. A ačkoli jsem milovník hudby a ticho mě někdy až děsí svou hlasitostí, v knihovně tu ohlušující tichost budu vždy milovat a ctít.
Komunikativní knihovnice jsou mou noční můrou :D. Vážně. Vždycky, když kolem nějaká projde a já zrovna držím knihu, kterou zná (naposledy to bylo Jako zabít ptáčka od Harpera Lee), hned se se mnou chtějí dávat do řeči. A já, zapřísáhlý nervozik, hroutící se z každého slůvka směřovaného na mou osobu? No potěš pánbůh :D.
Já osobně jsem ráda za to, že AK je seskupení několika lidí, kteří se snaží být originální, odlišní. Svým vlastním způsobem. Též mi přijde jako velké plus vystavení každého nového článku na hlavní plochu blog.cz. O revoluci jsem nikdy dříve neslyšela :0. Teď tě snad i kontaktuji, abys mi o tom řekla více :D.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama