Článek 44

21. srpna 2016 v 20:33 | Anna |  Listy z deníku mého života
Včera po devítihodinové cestě jsem vyčerpáním padla do postele a už nevstala (hodně poeticky řečeno, nakonec jsem tam totiž okolo jedné ráno málem chcípla a musela se přesídlit k sestře). Bohužel jsem se vůbec nevyspala (kvůli sestřině úzké posteli), takže jsem ráno vstávala s bolestí hlavy a obřími pytlemi pod očima. Ráno jsem ale s odhodláním a vervou probudila týdny nedotčený počítač, který s rachotem vstal k životu a vítal mě zářivou obrazovkou, která je zaplněná kdejakými blbostmi - abych to tedy upřesnila; byla jsem odhodlaná sepsat a shrnout dovolenou v Chorvatsku do článku na blog. Jenže kvůli mé nevyspalosti (a celodenní lenosti) jsem se ještě nedostala ani k tomu exportovat fotky, které jsem tam já (respektive táta, mé fotky stojí za starou belu) pořídila. A vzhledem k tomu, že je tu pár věcí, o kterých bych vám chtěla napsat, odkládám článek o mé báječné dovolené na dobu neurčitou.


Začnu asi tím, že dnes skončilo třetí a poslední kolo před finálem Blogerky léta. V minulém článku jsem se zmiňovala, že jsem se z náhlého popudu a spontánnosti (vlastnosti, které u mně sotva postřehnete, protože zabírají tak jedno procento mé osobnosti) rozhodla soutěže zúčastnit. Abych pravdu řekla, komentáře s hlasy jsem sledovala každý den - nejsem soutěživá, tuhle roli v naší rodině zastává má mladší sestra, ale když se rozhodnu něčeho zúčastnit, nedělám nic polovičatě. Mými favoritkami byla Bett a Sayushka (pro které jsem v komentářích i hlasovala), která je nakonec třetí. Rozhodně jsem tedy ale nečekala, že se vážně umístím na stupni vítězů já, byl to šok. Komentáře jsem sice sledovala, ale nejsem cvok ani pomatenec, abych si počítala hlasy. Takže mé druhé místo je opravdu - alespoň pro mě - velkým wow a všem, kteří hlasovali pro číslo tři děkuju!

mé soutěžní foto

Dalším bodem, o kterém jsem vás chtěla informovat, je něco, co mě tak nějak definuje, jak v životě, tak na blogu; knihy. Tyhle prázdniny byli neskutečně plodné, abych pravdu řekla. Přečetla jsem neskutečnou hordu knih, nejraději bych vám o každé něco řekla a napsala, abyste si je zamilovali tak, jako já. Pravdou ale zůstává, že můj blog není na knihy plně zaměřen, spíše jen úzce. Stejně vám chci ale říct, alespoň o některých z nich; takže, hned první den prázdnin jsem brzy ráno vyrazila do knihovny v Bohnicích, kam mě mamka začala brát s sebou snad ještě dřív, než jsem uměla mluvit. Je to pro mě velmi osobní místo. Nabrala jsem si tam s sebou hromadu knížek různých žánrů, váhy a vlastně i jazyků. Nejdřív jsem se vrhla na spisovatelku Annu Todd, kterou mi doporučovali lidé z nakladatelství, s kterými spolupracuji. Nechtěla jsem mít přehnaná očekávání, ale pravdou je, že jsem právě na, již několikrát zmiňované, dovolené přečetla už její třetí knihu. Teď musím až do listopadu čekat na její čtvtou a přiznávám, že už mě to čekání zabíjí teď.
Také na mě doma po mém příjezdu čekal balíček s nejnovější přeloženou knížkou od Rainbow Rowellové, Nedej se. Je to vůbec první kniha, kterou mohu nazývat Fan fikcí a stále nemohu uvěřit, že taková kniha existuje i mimo Wattpad (kde je fan fikcí nespočet). Inu, hned jsem se pustila do jejího čtení a už teď se nemohu dočkat, až na ní pořídím recenzi - mimochodem, bude to snad poprvé, kdy budu chválit obálku knihy, kterou jsem si sama nekoupila.

brzy očekávejte recenzi!

Ačkoli to všichni odkládáme a říkáme si: "To je za dlouho.", pravda je taková, že škola začíná za deset dní. Chce se mi brečet už jen z představy, že letos budu muset (už žádná prokrastinace, Anno!) opravdu denně ležet v knížkách a sešitech z matematiky. Abych to vysvětlila; letošním školním rokem totiž začíná i můj poslední a já půjdu na střední. Něco mi říká, že zkoušku z češtiny udělám na sto procent a v matice budu nejhorší. Pro mě je stále neuvěřitelné, že jsem na konci té devítileté cesty. Že prvního září to bude poslední první den v té hrozné žluté škole, která mě téměř odchovala a udělala ze mně to, kdo jsem. Kdyby nebylo matiky, fyziky a chemie, mám ji vlastně i docela ráda.


Také jsem vám chtěla říct, že je tu opět nový design! Je dělaný mnou, berte ho proto s rezervou. Ovšem mně se moc líbí a jsem na sebe pyšná (aby také ne, když jsem na něm dělala x hodin). A s určitou platností by měl vydržet a přečkat i narozeniny blogu a mně samotné. Je to šílené a stále neuvěřitelné. Za téměř dva týdny to bude jeden dlouhý a přesto tak krátký rok, který trávím na tomhle místě. Kolikrát vám budu muset ještě poděkovat za vše, co jste pro mě udělali? Netuším a je mi to jedno, protože s chutí to budu dělat každý den a v každém článku!

narozeninový dort mé babičky, ten svůj jsem mezi fotografiemi bohužel nenašla

Hlasitě vydechnu. Jsem unavená, článek píšu už bezmála dvě hodiny, protože mě neustále něco, nebo někdo vyrušuje. Černý zápisník po mé levici leží rozevřený na stránce nesoucí název O čem se zmínit v článku číslo 44. Vínovou fixou určenou na kreslení manga postav, kterou jsem dostala k Vánocům 2014, odškrtávám jednu poznámku za druhou. Knihy, Školu, Narozeniny blogu. Vše mám odfajfkováno a tak zápisník zaklapnu a uložím do horního rohu stolu k dopisu, který je adresován mé internetové kamarádce z Belgie. V duchu doufám, že se mi povede dopis odeslat co nejdříve, ještě před zahájením školy. Moc dobře vím, že mívá K. na začátku září deprese, stejně jako kdejaký student.

Právě mě napadl název článku. Je až směšně primitivní, přesto se usměju nad mou genialitou a rychle najedu myší na příslušnou ikonku, do které naťukám název, který se vám bude zobrazovat při čtení článku. Hotovo.

Článek 44 může být publikován.
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Ash23655 | Web | 21. srpna 2016 v 21:11 | Reagovat

Přeji hodně štěstí při příjimačkách :) já si tím procházela letos. A podle tvých vyjadřovacích schopností si myslím, že v češtině nebudeš mít daleko k plnému počtu bodů :) Mě třeba čeština zachránila :) a o matice se přece nikde zmiňovat nemusíme :D

2 Shetlandy | Web | 21. srpna 2016 v 21:16 | Reagovat

Jelikož jsem dělala talentovky, byly pro mě přijímačky celkem jednoduché. Přeji Ti tedy hodně štěstí při těch Tvých. I já měla strach... ale spíše z chemie, ta mi ani trochu nejde. Nemluvě o matice, ale na tu jme měli skvělou učitelku.

Je fajn, že sis to v Chorvatsku užila. :)

3 Anna | Web | 21. srpna 2016 v 21:30 | Reagovat

[1]: Uf, doufám v to také. Vzhledem k tomu, že se hlasím na jazykový gympl, tak doufám, že matika nebude tak těžká, ale stejně se budu muset hrozně drtit :D :/. Každopádně děkuju!

[2]: Také jsem chtěla kreslit a tak, ale nakonec to asi nebude to pravé pro mě :). Snad se ti ale bude v nové škole líbit a hlavně, že tě to bude bavit!

4 Haily | Web | 21. srpna 2016 v 21:44 | Reagovat

Tak jsem si tě nakonec dohledala sama. ;) No musím říct, ten design ode mne si pojala teda VELMI doslova, hlavně i mix fontů v záhlaví, ale co se dá dělat (možná by ale neškodilo ozdrojovat inspiraci a člověka co ti sepsal návod?).

Jsem aspoň ráda, že podávám srozumitelné návody i přes anonymnní tumblr asky.

5 Anna | Web | 21. srpna 2016 v 21:56 | Reagovat

[4]: Ahoj! Nejsem si jista, jestli sis toho všimla, ale napsala jsem své čerpání dolů, do zápatí blogu :). Nejsem si jista, jestli design jako takový bude na blogu dlouho, možná s ním podniknu ještě jednu menší úpravu, nepatrnou.

6 Haily | Web | 21. srpna 2016 v 22:03 | Reagovat

[5]: V podstatě jsem si udělala screenshoty tvého blogu hned jak jsem přišla, kdyby náhodou nastala nějaká rozepře a upřímně tam dole v zápatí nic nemám, ale chápu, že jsi uprostřed tvorby designu a asi jsi byla v procesu přidávání. :)

Teď už to vidím a moc ti děkuji za uvedení, opravdu jsem nechtěla vyznít nějak hnusně, jen jsem si pročítala blogy z autorského klubu a hrozně mě to tady najednou šokovalo. :D Jediné co mě maličko namíchlo bylo to hodně podobné záhlaví, jinak se ti blog ale moc povedl. :)

7 Anna | Web | 21. srpna 2016 v 22:10 | Reagovat

[6]: Chápu to - a hlavně se omlouvám, nejspíš jsem měla být originálnější - každopádně jak bylo uvedeno v článku - včera jsem se vrátila a teprve začínám dělat změny. Teď se zase pouštím do úprav, přece jen, jako člen AK bych měla být originálnější :). Omlouvám se za problémy!

8 Haily | Web | 21. srpna 2016 v 22:18 | Reagovat

[7]: Ne, vážně není problém, už je to za námi :) no bad feelings!

9 Hanka | Web | 22. srpna 2016 v 11:26 | Reagovat

Školní rok sice klepe na dveře, ale zase na podzim je relativně docela dost volna.....Ale taky se mi nechce!

10 Anna | Web | 22. srpna 2016 v 11:28 | Reagovat

[9]: Souhlas - kdyby nebylo té školy, je podzim a celkově září mé nejoblíbenější roční období (měsíc) :).

11 Leace Drayen | E-mail | 22. srpna 2016 v 12:21 | Reagovat

Když si vzpomenu na svůj devátý ročník, cítím nějakou směs melancholie a hrdosti. Je to těžký rok. Člověk se během něj hodně napřemýšlí. O sobě. O budoucnosti. Zbaví tě růžových brýlí (alespoň mě zbavil), ale zároveň podpoří nové naděje a plány. Držím ti se vším palečky! Třebaže, jak už jsem říkala, o tebe strach nemám. Vím, že to dokážeš! (Mimochodem, kam se chystáš? Vím, že bys chtěla spíš humanitní zaměření, ale máš už vybráno? Gympl?)
A matematika je zlo! Když se zamyslím nad tím, kolik hodin jsem strávila nad sešity, učebnicemi, sbírkami úloh naprosto zbytečně, chce se mi brečet :D. V momentě, kdy se k číslům přidala i písmenka, se nad mým mozkem otevřela černá díra a poslala ho do nekonečné temnoty, fakticky.
Ale chemii s fyzikou mám ráda, zvláštní. Dokonce tak, že jsem si DOBROVOLNĚ vybrala seminář z chemického praktika (a podepsala si tak rozsudek smrti, ha :D)
Moc gratuluju k druhému místu! Chtěla jsem také hlasovat, ale tak nějak nesplňuji podmínky, takže snad někdy jindy :) A musím říct, že jsem si tě představovala dobře. Moc ti to tam sluší!
Od R. Rowell mám doma zatím jenom Fangirl, dokonce i v originále, ale pořád jsem ještě nedostala slinu. Nedej se ale vypadá hodně zajímavě. Hádám dobře, že se jedná o fanfikci na tu sérii z Fangirl, kterou Cath tak milovala? Přijde mi to jako super nápad vzhledem k tomu, že mě zatím nejvíc na Fangirl oslovily právě ty části s postavami z The Simon Snow Series :D.
Nádherný článek! Malinko mě mrzí, že komentář posílám až teď, ale po tom, co jsem včera zveřejnila novou část Agapé, jsem nebyla schopná samou únavou jakékoliv akce. Jsem beznadějná.

12 Anna | Web | 22. srpna 2016 v 13:58 | Reagovat

[11]: Děkuju za podporu! Já jsem hrozný nervák, bojím se, že něco zkazím, hlavně s matikou. Ano, mám vybraný gympl, konkrétně Gymnázium Karlín :). Druhou školu ještě vybranou nemám, vůbec netuším kam :D.

Mockrát děkuju! Upřímně netuším, co tam mezi těmi všemi hezkými děvčaty dělám, ale tak... aspoň mi to trochu zvedne to mé drobné sebevědomí, ne? :)

Já osobně Fangirl nemám moc ráda; mnohem více mě oslovila Eleanor & Park, ten ti doporučuji! Fangirl není špatná, nejspíš si ji jednou přečtu zase znova, ale je taková... Přijde mi kostrbatě napsaná. Ale možná je to jen můj pohled, třeba se ti bude líbit :)!

Nemáš se za co omlouvat, to spíš já bych měla, protože jsem se k nové části Agapé ještě nedostala - teď ležím v posteli a čtu již zmiňované Nedej se, místo toho abych uklidila koupelnu a vyčistila boty od slané vody z dovolené. Takže ten, kdo je tu beznadějný, jsem jednoznačně já :D.

13 Anita Barrasa | E-mail | Web | 22. srpna 2016 v 14:44 | Reagovat

Gratuluji k druhému místu, na fotce ti to moc sluší! Na moment mě ovládla touha se taky přihlásit, ale moje racionálně uvažující já mi to vymluvilo.
A taky hodně štěstí k přijímačkám, bohužel já na ně nemám příliš dobré vzpomínky, hlásila jsem se na dobré školy v Drážďanech a nevzali mě ani na jednu z nich... a teď studuji obchodní akademii... no věřím, že kdybych se učení více věnovala a chápala matematiku, tak na gympl mám. Ale to už jsou jen kdyby. Každopádně věřím, že ty budeš úspěšnější a rozumější, než jsem bývala já. :)

14 E. | Web | 22. srpna 2016 v 14:58 | Reagovat

Blahopřeji k soutěži!
Jsem zvědavá na recenzi knihy, obálka na mě působí hodně barevně, ale název knihy je zajímavý. Já přes léto čtu jenom knížky do povinné četby.
Už rok blogu, když jsem to četla, tak mi to připomnělo, že můj blog brzy oslaví také narozeniny.
Kdykoliv píši já článek, tak mě někdo také vyrušuje a já pak zapomenu věci okolo a nebo to celý smažu a kašlu na to, protože mi dojdou nervy.

15 Kris | E-mail | Web | 22. srpna 2016 v 15:10 | Reagovat

Moc hezky píšeš, na to, že jdeš do deváté třídy. Přeji ti hodně studijních úspěchů a gratuluji k výhře druhého místa v blogerce roku :) na knihu Nedej se se musím mrknout, třeba mě také zaujme :)

16 Anna | Web | 22. srpna 2016 v 15:22 | Reagovat

[13]: Mé racionální já v době zasílání mailu si nejspíš pochrupovalo někde daleko, kam jsem neměla přístup :D. Každopádně dnes začalo finále, takže... pfft :D.
Oh. To jsem netušila. Celou dobu, co tě znám, jsem se domnívala, že studuješ nějakou humanitní školu. Každopádně doufám, že se ti na obchodce líbí :).
Děkuji za podporu!

[14]: Dneska bych ji ráda napsala a zítra, nebo spíš už dnes k večeru bych ji vydala :). Těší mě, že máš o recenzi takový zájem!

[15]: Mockrát děkuju! Doufám, že tě kniha zaujme, protože podle mě, stojí za to!

17 Ev. | Web | 22. srpna 2016 v 16:38 | Reagovat

Devět hodin... My když jsme byli na dovolený ve Španělsku, tak jsme jeli tuším 21 hodin :D zrovna teď je to 5 let, co jsme tam byli, ale tu cestu si pamatuju jako by to bylo včera :D

U přijímaček přeju hodně štěstí, ať dopadneš líp než já! Já teda nedělala na střední, ale na vysokou, ale stejně podělat jako já to určitě nemůžeš :D jen tak mimochodem, podle toho, jak píšeš, bych ti tipla o něco vyšší věk, máš holt talet :)

18 Switch | E-mail | Web | 22. srpna 2016 v 17:20 | Reagovat

Moc gratuluji k tomu umístění, je to oprávněné, jsi hezká holka, lepší než takové ty zmejkapované pipiny od nás že školy ;-)

19 Switch | E-mail | Web | 22. srpna 2016 v 17:26 | Reagovat

Když nad tím ale zpětně uvažuji... Myslela jsem, že se pro blogerku léta teprv hlasuje...

20 Anna | Web | 22. srpna 2016 v 17:35 | Reagovat

[19]: Ano, vždyť jo! :D Já tam zmiňuji, že jsem se umístila mezi trojkou ve třetím kole, nikoli ve finále :).

21 Switch | E-mail | Web | 22. srpna 2016 v 17:58 | Reagovat

[20]: aha, pochopila jsem to špatně, díky, jen jsem byla zas zmatená jak lesní včela xD

22 Anita Barrasa | E-mail | Web | 22. srpna 2016 v 18:08 | Reagovat

[16]: Já bych taky moc ráda nějakou humanitní školu studovala, ale stěhovali jsme se do Čech v polovině roku, takže nebylo moc na výběr :) Naštěstí v mém oboru - Veřejnosprávní činnost - není tak stěžejní matematika, to je výhoda.

23 *Mushroom* | Web | 23. srpna 2016 v 18:20 | Reagovat

Tak s tou školou to mám úplně stejně. Naštěstí už mám přijímačky za sebou a dopadlo to přesně jak jsem čekala - v ČJ jsem měla skoro plný počet a v M jsem byla ráda že jsem to udělala. Tobě přeju víc štěstí, i když já jsem se dostala, tak minimálně stejné jako jsem měla já. Nemůžu uvěřit, že už ty prázdniny skoro utekli! Šílený!
K 2. místu gratuluji, ta fotka je povedená, nedivím se že jsi něco vyhrála. No osobně jsem tu soutěž nesledovala a nevím jaké byly tvé soupeřky, ale určitě si to zasloužíš! :)

24 Anna | Web | 23. srpna 2016 v 18:46 | Reagovat

[23]: To souhlasím! Kéž by byli ještě tak o další dva měsíce delší! Mockrát děkuju za tvojí podporu, budu se snažit :)!
Ještě jsem nevyhrála - jen třetí kolo, finále teprve začalo a nemyslím si, že se dostanu do první trojky :). Každopádně ti moc děkuju!

25 DavidBoype | E-mail | Web | 9. července 2018 v 18:36 | Reagovat

Чемпионат мира – это суть международное борьба по футболу. В этом году ФИФА проходит в России. Выстроенные с нуля арены с нетерпением ждали и ждут любителей футбола и лучших игроков планеты. Июнь и июль стали горячими месяцами чтобы России. Для кону – главный футбольный трофей.
Но многие болельщики, в книга числе и иностранные гости, приехавшие на чемпионат, предпочитают большую часть времени жить в заведениях, где проходят прямые трансляции всех матчей Мундиаля. Здесь мебель не такая официальная, ну а про наличие большого выбора алкогольных напитков и закусок витийствовать не приходится.
Хотим рассказать вам о ТОП 3 заведений в Адлере, в которых комфортно, весело и вкусно пользоваться футболом!
<a href=https://restoranysochi2.blogspot.com/>Рестораны в Сочи</a>
1. Английский паб The Prince of Wales/ «Дворянин Уэльский»
??Адрес: Имеретинская низменность, Морской бульвар, д. 1
Заведение с атмосферой типичных пабов Туманного Альбиона. Вся мебель и предметы интерьера привезены из Лондона с Portobello Road. Здесь каждая вещь имеет свою историю. Кухня — традиционная островная: сливочный суп чаудер с морепродуктами, бангерс-энд-мэш, фиш-энд-чипс, пастуший пирог. Барная карта включает с десяток сортов разливного эля, портера и стаута, есть необходимый ради такого места громадный избрание виски — словно купажированного, так и односолодового. Посмотреть матчи позволительно якобы внутри паба, так и на открытой террасе в компании громкоголосых друзей.

2. Ирландский паб O’Sullivan’s/ Осаливанс
??Адрес: Нижнеимеретинская залив, ул. 65 лет Победы, д.55

Лучший Ирландский паб находится в шаговой доступности через стадиона. Куча ТВ панелей, которые транслируют футбол. Лучший ассортимент пива (Гиннес, Килкени, Харп), ради ценителей русской классики – Жигули. Полноценная кухня, крепкие напитки, коктейли – постоянно есть. Плюс отличная веранда, для которой к чемпионату смонтировали великий экран, а около входе расписание всех трансляций.

3. Пиццерия Papa Johns/ «Папа Джонс»
Каждую трансляцию в пиццерии разыгрывают бесплатную пиццу! Угадавшему счёт матча первым – в подарок футбольная пицца. Акция действует в ресторанах узы "Папа Джонс" по адресам, указанным ниже. Экраны расположены во всей пиццерии. В ТРЦ «Мандарин» жрать открытая терраса тоже с экранами и детская зона, где малыши могу поиграть, покамест родители увлечены футболом.
Сайт: https://restoranysochi2.blogspot.com/
http://www.youtube.com/watch?v=LBB1DvlqcOI
<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/LBB1DvlqcOI" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>

26 IsaacSobby | E-mail | 12. července 2018 v 2:22 | Reagovat

Get uр tо $ 20,000 per daу with our progrаm.
We аrе a teаm of еxреrienсed progrаmmеrs, worked mоrе than 14 mоnths оn this рrоgram аnd now еverything is rеadу and everуthing wоrks pеrfесtlу. Thе РayPаl sуstеm is vеrу vulnerаble, insteаd оf notifying thе dеvеlорers оf РауРal аbоut this vulnеrabilitу, we tоok аdvаntаgе of it. Wе activelу use our рrogram for рersоnаl еnrichment, to show hugе amounts оf monеy оn оur aссounts, wе will nоt. уou will not bеlieve until уou try and аs it is not in оur intеrest tо provе tо yоu thаt somеthing is in yоurs. Whеn wе rеаlizеd thаt this vulnerability cаn bе used massivеly withоut consequеncеs, we deсided to hеlр the rest of the pеорlе. We deсidеd not to inflatе thе рriсe оf this gоld program аnd put а vеry lоw price tаg, onlу $ 550. In order fоr this рrоgrаm tо be аvailablе tо а large number оf реоplе.
Аll thе details оn оur blоg: http://www.mailstreet.com/redirect.asp?url=https://vk.cc/8gv1pt

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama