Ročník 01

28. září 2016 v 17:44 | Anna |  Listy z deníku mého života
Poslední článek je z dvacátého. Od té doby se toho moc nestalo, vážně ne. Znovu se u nás sice slavily narozeniny, ale o nic zvláštního nešlo. Dostala jsem dárky, šla na večeři, obdržela občanku. Vypadám na ní jak z nějakého gheta. Je to zatraceně vtipný, nejraději bych vám ji všem ukázala, ale nejspíš bych ztratila i na té špetce důstojnosti, která mi ještě zbyla.
Doufala jsem, že mě zářijová epidemie Nemám na nic kromě školy čas mine, pravda je ale jinde. Kolikrát jsem si za minulý týden řekla, že napíšu článek, novou kapitolu ke svému příběhu na Wattpadu nebo jenom zběžně napíšu kamarádce? Součet by byl vysoký. Ale moje matikářka se zbláznila. Píšeme jeden test za druhým, sotva začneme brát Lomené výrazy, už z toho píšeme prověrku. Jestli brečím a prosím Boha o nemoc, to už nehraje roli. Každopádně takhle bych shrnula moji výpověď o tom, proč ksakru nebyly žádné články.

A místo toho, abych dneska psala záživný článek o svém největším strachu, nebo vám všem pověděla o tom, jaký názor chovám k homosexuálům, se budete muset spokojit s tím, že tenhle článek bude zkrátka o tom, co se dělo. Od dvacátého a dál.

Takže. Slavila jsem narozky, dvaadvacátého. Nebudu lhát, těšila jsem se. Přesto jsem ze své strany nezpozorovala žádný ječicí syndrom, ani počítací mánii, kolik zbývá dnů do Dne D. Nic takového. Prostě to bylo jako náhlé bum; v moment, kdy ráno otevřete oči se usmějete, protože jste o rok starší a je to nějakým zvláštním magickým způsobem hezké a dodává vám to sebevědomí.

jahody v čokoládě jako narozeninový dort

Na narozeniny jsem teda dostala kytici jahod v čokoládě, které můžete vidět na fotografii výše a krabičku Swarovski, která se tvářila jako šperk, ale nakonec jsem v ní nalezla svojí občanskou kartu (poté, co jsem spatřila svůj ksicht, jsem z ní dvakrát odvařená nebyla). Musím říct, že dort byl ale vynikající. Víte, miluji jahody - s mamkou se vždycky dohadujeme, protože ona má raději maliny - a miluji čokoládu. A jahody v čokoládě... no to je zkrátka slast. Nejvíc mě dostaly ty s kokosem (kokos je totiž další s věcí, kterou upřímně miluju).
Ty "pořádný" dárky jsem teda na narozky nedostala. Bylo to kvůli tomu, že ségra přijela ten den pozdě a já se celý den učila na matematický test z Mnohočlenů, který jsme měli psát následující den (stejně jsem z něj dostala trojku). Byli jsme tedy všichni unavení a mamka rozhodla, že to necháme na zítřek plus jsme měli jít na večeři, protože z Aničky je najednou velká holka, že jo.

Na následující den jsem se těšila ještě víc. Kam mě asi vezmou? Do centra Prahy nebo někam blíže? Do nějakého luxusního podniku nebo do malé hospůdky? Na sushi? Na thajskou kuchyni? Kam? KAM? Byla jsem z toho u vytržení. Bylo proto zvláštní, jak rychle mi celý den utekl a najednou tu byl večer a já stála v černých společenských šatech před rodiči, kteří byli stejně vhodně společensky oděni. Dárky byly ve zlatém papíru a venku byla tma. Všechno vypadalo tak nějak... vánočně. Ano, jako bychom slavili Vánoce.
Od sestry jsem dostala dva díly Naruta, konkrétně patnáctý a šestnáctý díl. Byla jsem z nich nadšená, protože patnáctý díl jsem nemohla už od ledna nikde sehnat! Nemůžu se dočkat, až si koupím další čtyři díly a budu jich už mít dvacet. Od osmadvacítky začíná navíc "Shippuuden", což je Naruto jako šestnáctiletý. Raduji se jak malé děcko.
Dárek, o kterém jsem věděla dopředu, byly nové brýle. Brýle, které mám, vlastním už rok a půl, jsou černé a jsou k vidění jak na kresbách, jež zdobí můj blog, tak i na samotných fotografiích, které tu jsou volně k nalezení. Dioptrie se mi navíc nemění, takže mám teď brýle dvoje. Tyhle nové jsou žíhané, černé jsem už nechtěla, jediné, co zůstalo stejné, byl ten styl a zkosení. Jen hrstka lidí si všimla, že teď aktuálně nosím jiné.
A potom - knížky. To by nebyly snad ani narozeniny, kdyby Anna nedostala knihy! nedokážu říct, jestli jsem víc odvařená z Ostrých předmětů nebo Kafky na pobřeží (kterého aktuálně i čtu) nebo snad z prvního dílu Sirotčince slečny Peregrinové. Jisté ale je, že mám teď tak na měsíc (a snad i víc) vystaráno.

Takže narozky jsem si užila v hojné míře. Byli užásné a já na ně budu ještě pěkných pár let v dobrém vzpomínat.
(PS: Prosím vás, neberte to jako nějaké vychloubání, protože není.)


Kromě narozenin se toho vlastně nic moc nestalo. Ve škole jakž takž funguju a přežívám. Také jsem nebyla ještě ani jednou nemocná, když neberu jeden víkend, kdy mi fakt nebylo do zpěvu. Jsem za to vděčná, protože - jestli si to někdo pamatujete - minulý rok jsem stonala neustále. Doufám, že to ještě do října/listopadu vydrží.

A jak si jinak užíváte volno? Já mám pořád zafiksováno, že je sobota a když si uvědomím, že není a zítra musím do školy plus ještě píšeme ty Lomené výrazy a test z dějepisu, chce se mi brečet a mám na krajíčku. Komu z vás dali ve školách ředitelské volno? Nechcete si to se mnou vyměnit?

Jinak, pokud si vzpomínáte na článek Dvě identity a celkově tu tragédii, která se udála mezi mnou a mou kamarádkou E., můžu vám s hrdostí oznámit, že se zase bavíme. Promluvili jsme si a tak nějak se už neignorujeme a je to supr. Většinou se smějeme nějakým vtipným příhodám nebo věcem, no zkrátka typické my dvě. Sice to není jako dřív, ale to nikdo nečekal a vlastně ani nechtěl. Takhle je to fajn a já cítím, že se mezi námi něco změnilo a něco se přepnulo, i když stále netuším, co přesně to bylo.

Teď tady upíjím melounový a už vlastně i vlažný čaj ze skleněného hrnku a píšu tahle slova. Řeknu vám, že mi vůbec meloun nechutná, ale tenhle čaj je neuvěřitelně chutnej a krásně voní. (Rozhodně doporučuji!) Přede mnou mám rozložené portfolio z dějepisu na stránce, jenž hlásá PRACOVNÍ LIST - 1. SVĚTOVÁ VÁLKA. Abych pravdu řekla, baví mě dvacáté století a první světová je období, kterému bychom měli všichni věnovat pozornost. Inu, ne nadarmo se říká, že "Ti, kdo si nepamatují minulost, jsou odsouzeni k tomu, aby si ji zopakovali.".
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Shetlandy | Web | 28. září 2016 v 18:01 | Reagovat

Ty knížky Ti skutečně závidím, zvláště Sirotčinec bych chtěla doma, jelikož ty dva díly, které jsem četla, byly jen půjčené od známých. Teď zřejmě budu řešit problém, kde splaším ten třetí.

Každopádně to se školou... celkem chápu. Zatím jsem toho sice moc nepsali, ale všichni co jsme si mysleli, že umělka bude o focení a kreslení... no šeredně jsem se zmýlili! Upřímně se děsím naší matikářky, což je celkem vtipné, neboť jde o takovou malou paní. I když nevím, kdo nahání větší hrůzu. Jestli ona, nebo češtinářka. :D

2 Mia Rewlay | Web | 28. září 2016 v 20:13 | Reagovat

Všechno nejlepší k narozeninám! Já mám radši jenom čokoládové dorty, ale to záleží na chuti.. :3
Kde jste teda nakonec zakotvili na oslavu? Jsou to krásné dárky, taky si nemohu jakoukoliv oslavu/Vánoce či cokoliv jiného představit bez knih.. :D
Já už byl jednou nemocná a už mám 19 stránek biologie na dopisování, naše profesorka je magor. Testy jsou nyní na mém denním pořádku a někdy si připadám, že mi praskne hlava.
Jsem ráda, že jste se s E. znovu daly dohromady, já takové štěstí nemám, s bývalou kamarádkou se obvykle ani nepozdravíme.. :(

3 Gabriella | Web | 29. září 2016 v 15:22 | Reagovat

Trochu pozdě, ale i tak. Vše nejlepší! :) Já taky miluji čokoládu a jahody,ale dohromady jsem to doposud nezkoušela. Určitě to musí být skvělá kombinace :D

4 Ev. | Web | 29. září 2016 v 16:38 | Reagovat

Vůbec nevím, jestli už jsem ti přála k narozeninám, ale kdyby náhodou, tak dodatečně všechno nejlepší a ať ti ty testy ve škole dopadnou dobře! :) :D
A otázka kde se dá sehnat ten melounovej čaj? :D

5 Anna | Web | 29. září 2016 v 17:48 | Reagovat

[2]: Já zase čokoládové dorty nemusím - vadí mi ta přílišná čokoláda :D.
Mrzí mě, že to s tvojí kamarádkou takhle nedopadlo - a doufám za vás obě v lepší zítřky. Já i E. jsme už za dobře, dneska jsme se nasmáli tak, že mně bolely mimické vrásky kolem rtů :D. Moc ti přeju, aby se to mezi vámi urovnalo :).

[3]: Mockrát děkuju! Kombinace je to úžasná, já to také jedla poprvé a doufám, že ne naposledy.

[4]: Moc děkuji :)! Z matiky jsem dostala trojku, ale dějepis mám za jedna :D!
Týjo, co se týče toho melounovýho čaje, tak netuším, mamka jej dostala jako dárek. Podle mě ho ale seženeš třeba v Lidlu nebo Bille, možná i v Globusu a Kauflandu :).

6 Leace Drayen | E-mail | 1. října 2016 v 14:23 | Reagovat

Na občance asi každý vypadá jako debil. Musím říct, že moje první občanka byla katastrofická, fotka na té druhé už se tváří trošku lidštěji. Ale radši bych pomlčela o fotce na mém pasu. Vypadám tam, jako kdybych právě vyšla z protidrogového léčení - a to mi prosím pěkně bylo asi třináct :D.

Jsem však docela zvědavá, jak na občance bude vypadat můj brácha. Je nesmírně fotogenickej a všude vypadá jako vystřiženej z módního časopisu.

Jsem moc ráda, že sis svoje narozeniny tolik užila. Dneska se koná oslava osmnáctin jedné kamarádky ze školy a já z toho mám takové smíšené pocity. Těším se, protože jdeme do mé oblíbené pizzerie u nás ve městě, určitě bude sranda a já se nemůžu dočkat, až uvidím Verči výraz - protože jsem sehnala pokračování Než jsem tě poznala v angličtině, které si tak hrozně moc přála. Na druhou stranu ale až to oslavíme, další na řadě s onou osmnáctkou mezi přítelkyněmi z gymplu budu právě já.

7 Kik | E-mail | Web | 1. října 2016 v 23:41 | Reagovat

Páni, úplně ti rozumím, mám to ve škole úplně stejný, někdy píšeme testy z hodiny na hodinu a já už pak nevím co si počít. :/
Ale docela ti závidím ty jahody v čokoládě, musí být určitě moc dobrý. :)) Škoda že já narozeniny tolik neřeším, minulý rok jsem snad neměla ani dort. :D
Na Sirotčinci jsem právě dneska byla v kině. Bylo to krásné, místy opravdu Burtonovské :D jeho filmy miluju
A taky jsem moc ráda že ses usmířila se svojí kamarádkou, brzy to bude takové, že si ani nevzpomenete na to že se něco takového stalo. :)

8 Kris | E-mail | Web | 2. října 2016 v 22:03 | Reagovat

Jak vidím, tak od začátku školy všichni píšou, že "nějak" přežívají a nestíhají :D A ty jahody v čokoládě musely být skvělé.. přinejmenším tak vypadají!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama