Nadcházející změny

17. října 2016 v 20:43 | Anna |  Jen tak do větru
Chtěla jsem vydat článek včera, ale jelikož jsem už od pátku vypracovávala pokračování své absolventky pro devátý ročník, nebyl téměř žádný čas. A proto také blahopřeji blogu k deseti tisícům přečtení až teď. Je to pro mě - pro nás - nesmírná čest a já chci všem, kteří sem chodíte pravidelně - nebo třeba i nepravidelně - moc a z celého srdce poděkovat! Když jsem si tenhle bog zakládala, byl můj sen mít pět tisíc. S deseti jsem vážně nepočítala. Takže děkuju. Vážně.

Teď se ale zaměříme na téma, o kterém uvažuji už dlouho a myslím, že mám konečně dost odhodlání a síly toto své "přání" posunout, aby se stalo skutečností.


Jak jistě víte, tento blog byl vždycky spíše deníčkový. Nejsem si ale jistá, jestli mě stále baví psát o svém životě tak, jako před rokem. Ráda bych blog povýšila na jinou úroveň. Šířila svoje názory na některé záležitosti, skutečnosti i teorie, o kterých mám co říct. Taktéž se chci více zaměřit na tu knižní část, vymyslet i jakousi rubriku, která bude více mluvit o knihách, ale zároveň i o mně. Máte nějaké návrhy, o čem by tato rubrika měla být?
Též se chci - už se o to nějaký čas pokouším - úplně odpoutat od jakýchkoliv fotografií k článkům z internetu. Chci tedy fotografie autorské (moje), nikoli kradené z internetu.
Ráda bych zlepšila i komunikaci mezi mnou i vámi, přestože si myslím, že už teď je velmi dobrá. reaguji téměř na každý smysluplný komentář, na který se dá nějak reagovat. A to i v případě, že byl třeba už zodpovězen. V článcích bych se vás ale chtěla začít třeba i ptát na nějaké věci, protože váš názor je pro mě, jakožto pro pisatele zásadní.

knížka, jenž mi dneska přišla - brzy na ní očekávejte recenzi

Dneska jsem to zrovna řešila s jednou mojí stálou čtenářkou, se kterou úplnou náhodou chodím i do třídy a sedím s ní v lavici ve škole a velmi mě pobavila věta: "Ty jsi docela nestálej člověk, co?" Musím se i teď při psaní tohoto článku smát. Řešili jsme totiž můj postoj k designům a celkově vzhledům blogu. A ano, musím ji dát za pravdu, protože jsem ten nejméně stálý člověk, kterého znám. Neuvěřitelně ráda měním vzhledy (ať už téhle stránky, nebo sama sebe) a tak nějak si zkusmo užívám hrátek při tvorbě nového designu. A proto vás zřejmě nepřekvapí, když řeknu, že můžete brzy očekávat nový design - snad. Teprve včera jsem totiž začala, přestože si nápad nosím v hlavě už pěkně dlouho.

oba návrhy jsou v mém vlastnictví - digitální kresbu graficky upravila Tayarinne z blogu carlev15.blog.cz

A jelikož jsem milovníkem koček a to až takovým, že to hraničí s fanatickou láskou, rozhodla jsem se, že podzimní/zimní design pro tento rok bude právě s kočkou, která bude vyobrazovat mé samotné já. Dále ke mně neodmyslitelně patří knížky - A proto čičina hačá na třech bichlách. Můj náčrt je chabý, ale Taya z toho opět udělala roztomilou a řekla bych, že i půvabnou kresbu, která bude snad co nejdříve zdobit tento blog. Ale jelikož jsem ještě nesehnala grafika, který by mi byl schopný zhotovit design, ptám se dnes už podruhé opět vás - je tu někdo schopný, kdo by měl zájem ztratit několik hodin svého času v můj prospěch?

Abych se tedy ale vrátila k tématu, jakým směrem chci blog ubírat, neznám přesnou definici toho, co tu chci vytvořit. Rozhodně chci, aby blog působil více jako literární stránka s hlubší myšlenkou, která by vás ale nenudila. Tím ovšem nechci říct, že končím s deníčkovským stylem, jen jej chci tak nějak omezit.
Chci tvořit originální obsah a ne jen kopii toho, co je všude okolo mě. Takového obsahu je všude na YouTube, kde se YouTubeři akorát kopírují a - nechci tím nikoho pohoršit, ale řeknu to otevřeně - myslím, že mám snad i navíc, než někoho slepě okopírovat.

Tak, to je všechno, co jsem vám chtěla. Omlouvám se, že jsou v článku v takovou dobu v jakou jsou, ale opravdu teď kvůli škole moc věcí nestíhám. Slibuji, že se polepším.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Mia Rewlay | E-mail | Web | 17. října 2016 v 22:16 | Reagovat

Gratuluju k 10000, je to opravdu obrovské číslo (já se raduji z 500 :)). Ten náčrt je velmi hezký,nepodcuňuj se.. Chci jenom konstatovat, že mě nenudíš ani teď, vždy se na tvoje články těším, ale zároveň se mi líbí to, že si chceš jít za svým.

2 Anna | Web | 17. října 2016 v 22:29 | Reagovat

[1]: Jé, tak to jsem šťastná! Jsem ráda, že někoho zajímá, co se děje v mém životě :). A děkuji! Haha, já jsem byla šťastná z každé nové stovky, ale mým takovým neuvěřitelným snem bylo právě těch pět tisíc - a deset tisíc... sakra, to je šílené!
Věřím, že někdo z tak milým názorem se za chvíli dočká dalších číselných hranic v návštěvnosti! :)

3 Shetlandy | Web | 18. října 2016 v 18:02 | Reagovat

Tvůj skeč je skutečně moc pěkný, mé bývají podstatně horší (a taky pak pěkně končí zmuchlané v koši), čímž zřejmě souvisí taky nenaplněná myšlenka vyobrazení Shetlandy s knihou a snad i něčím dalším, co by mne a můj blog vystihovalo. Zaprvé jsem moc líná; zadruhé nikdy nejsem s ničím, co udělám spokojená; a zatřetí... i kdybych si něco nakreslila, neumím dělat layouty a tím spíš je nastavovat a nikomu jinému říkat nechci. Jsem beznadějný případ. xD

Odpoutání od internetových obrázků je určitě super, už tak tady máš spoustu svých fotek, které jsou krásné. Od toho, co mám Lumixe, s tím i já něco dělám, přinejmenším se snažím... ačkoliv je tady pořád ten problém, že nejsem s žádnou svou tvorbou spokojená. xD

Jinak knížka vypadá moc hezky, přesto se zeptám na něco jiného a totiž na to, jak se Ti líbil ten Jackaby a zda-li by to mělo cenu kupovat (jelikož už bych ráda začala dávat do kupy knihy, které bych chtěla k Vánocům, a tak ať vím, jestli opravdu stojí za to, si ho tam připsat nebo to příležitostně sbalit v knihovně - ačkoliv co si budeme nalhávat, do knihovny se mi nechce xD).

4 Anna | Web | 18. října 2016 v 18:35 | Reagovat

[3]: Tak, nejdřív odpovím na dotaz ohledně Jackabyho :) - mně osobně se knížka líbila a přišlo mi zajímavě příjemné (tyjo, takový spojení snad ani neexistuje :D), že ačkoli je kniha detektivkou, přišla li osobně spíše oddechovějšího stylu. Četla se snadněji, než například Sherlock Holmes a moc mě bavila! Takže za mě se koupě rozhodně vyplatí :).

To mi povídej :D. Já úplně nesnáším, když si mám někomu říkat o pomoc s prací designu! Sama jsem kopyto, ale vždy, když si mám třeba zažádat o pomoc, přijdu si, že danou osobu obtěžuju... no jo, intelekti :D.

Jedním slovem: miluju. Tvoje práce miluju! Od té doby, co fotíš, jsi svému blogu a Instagramu dala úplně jiný nádech a já netrpělivě vyčkávám na každý tvůj nový příspěvek :). Nepodceňuj se!

5 AnnaK138 | 19. října 2016 v 16:58 | Reagovat

Gratuluji! : ) Co se týče změn, těším se na ně, i když se mi Tvůj blog líbí už teď. Rozhodně mě nenudí deníková rubrika. Naopak, vážím si toho, že dokážeš tak pěkně psát o sobě; navíc já sama si píši deník, i když ho mám schovaný pod polštářem. ; )

6 Anna | Web | 19. října 2016 v 20:49 | Reagovat

[5]: Děkuju! Také jsem si začala psát znovu deník. Je to osvěžující - nesnažit se psát pro někoho, jen sama pro sebe, do šuplíku :). Jsem nadšená, že se ti blog líbí - nic krásnějšího snad ani neexistuje pro člověka, který píše a šíří své myšlenky na internet :).

7 adís | E-mail | Web | 20. října 2016 v 17:04 | Reagovat

Gratuluji k takovému krásnému číslu! Za chvíli budu jistě nad tebou. :) Ale ty si to zasloužíš, máš úžasné čtenáře lidi, jež jsou ti oporou zde.

Tak na tři čtvrtě knížek, které si tady vydala, ani neznám. xD Takže než aby se tu opakovaly komentáře "Juj, tak jsem nečetla, ale dám do seznamu" (jež je mimochodem s číslem 238 xD), tak ode mne můžeš očekávat koment až tehdy, kdy knihu poznám nebo jsem ji četla. Řeknu to rovnou. Promin, jestli jsem to napsala nějak... em, jako bodnou ránu do srdce.
Ale těším se. :)

Yuuuuuuuy,~~ Ta kočička je úžasná ♥ Jak náčrtek, tak i ten digitalní obrázek ♥ Tak na design se těším ještě více, protože:

a) ten ode mne je strašnej,
b) protože ty děláš designy skvostné. :3

Tak. Jsem se zase ozvala po čase... Za to mi odpusť, protože jsem vůbec neměla náladu na nic - žádné navštěvování, žádné psaní na blog.

8 Anna | Web | 20. října 2016 v 19:57 | Reagovat

[7]: Haha, miluju tvé komentáře :D! I když to možná tak nevypadá, myslím, že máme mnoho společného. Jsi stejně střeštěná jako já (v dobrém slova smyslu) :D!
Abych pravdu řekla, rozhled v aktuální literatuře jsem získala až s první spoluprací. Člověka to nakopne k tomu, aby začal hlídat, kdy co vyjde a proto, když jdu teď třeba do knihkupectví, poznám polovinu z knížek, co prodávají. Ale kdysi to tak nebylo, takže myslím, že se nemáš za co stydět :D:).

Aww děkuju! Nebýt ale Tayi, daleko bych se s načrtem nedostala :D.

Náhodou, tenhle design miluju! Je tu už skoro tři měsíce a to je na mě neuvěřitelně moc, takže děkuju, děkuju!

9 adís | E-mail | Web | 20. října 2016 v 20:04 | Reagovat

[8]: Oh, díky. :D Ale takových stejných lidí je spousty. :) xD
Em, okey. xD
Aha, no, ale ty máš takové to pěkné štěstíčko... :D No, to, když se mne někdo zeptá, zda znám to a onen, a já hledím jak šnek z ulity xD
Ah, dobrý. :D

Tři měsíce? To úúúúplně dole mi říká, že je to tu měsíc a 10 dní xD Ale neva, okey xD (nic ve zlém xD).

10 Bestinblack | Web | 20. října 2016 v 20:52 | Reagovat

Prve musím pogratulovat k 10k! Výborná práce a doufám, že to jen poroste. :)
Procházím teď dost podbnou situací, měním co se dá, vymýslím, co s blogem udělat, aby se mi zdál lepší. Vymýšlím články měsíce dopředu, plánuju a nakonec s tím stejně nejsem spookojená, jelikož mi příjde, že poslední dobou neumím napsat ani jedno smysluplné slovo.
K fotám ti držím palce, chtěla bych se také takto posunout, ale mé fotky se mi nelíbí. :D Nebo spíše více to prostředí, doma nenajdu ani jednu místnost, která by měla zároveň dobré světlo a zároveň vypadala normálně.
A na novou grafiku se tak moc těším, už jsem zvědavá, co jsi vymyslela tentokrát. :')

11 Anna | Web | 20. října 2016 v 22:31 | Reagovat

[9]: No jo :D Já myslela, že je to tu od čtvrtého :DDD hups

[10]: Mockrát děkuju!
Já bych zkrátka chtěla mít blog jinej, než ostatní. Ne jen další z chlumu a davu miliónu lidí. A protože miluju knihy, chci i rubriku, která o nich bude mluvit. Jenže co by to mělo být za rubriku? Nechci nějaké oblíbenosti, to má každý. Je tak složité najít obsah, který vytvořím já sama a bude na internetu odlišný od jiných! Snad se nám to podaří :).
To mi povídej. Dnes jsem promazávala instagram, protože ho mám povětšinou laděný do bílého pozadí a některé fotky tam byly, no, navíc. A najít doma zkrátka dobré světlo, aby za předmětem nebyl divný stín... tomu já říkám magie dnešní doby :D
Opravdu? Tak to jsem ráda! Já jsem na něj zvědavá také, ale netuším, kdy bude hotov :).

12 Gabriella | Web | 23. října 2016 v 18:40 | Reagovat

Gratuluji k 10k :) určitě to poroste dál a dál. Každý máme chuť provádět změny a málokdy jsme s něčím spokojeni :D to znám moc dobře. A hodně štěstí s fotkami :)

13 Penny | Web | 28. října 2016 v 13:05 | Reagovat

Musí to být úžasné dosáhnout 10 000 návštěv ^^ Já sama si pamatuji, jakou jsem z toho měla na svém starém blogu radost. Rozhodně jsem zvědavá na tvé nadcházející články. Knihy jsou skvělým tématem na blogování, ale je super, že nekončíš s tím deníčkovským stylem jak říkáš :D

Tenhle tvůj nový lay je strašně pěkný :) Takový jednoduchý, takže se v něm člověk dobře orientuje ^^ A ty kočka je strašně pěkně nakreslená ^^

14 coarsekik | E-mail | Web | 29. října 2016 v 23:58 | Reagovat

Moc gratulují k 10K :3, moc krásný. :3
K "Deníkové rubrice" - já bych jí neměnila :o pokud opravdu chceš, tak ji omezit můžeš, ale rozhodně bych to nenechala ladem ^^
Sama mám takový deník, kterému říkám "Deník nouze" a jsou tam věci kam píšu opravdu jen když je nikomu nesmím říct nebo nechci...ale jinak jsem všechno vždycky psala na blog nebo někomu vyslepičila :'D
A k designu, sice to studuju, ale bojím se, že pokud bych se toho ujala, asi bych dělala ostudu sobě a i tvému blogu, navíc teď nemám ani pořádný program ve kterém by se dalo něco dělat, což mě mrzí :o ale až budu zkušenější a budu mít víc praxe tak neváhej a klidně napiš. ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama