Jak jsem propadla muzikálu

25. ledna 2017 v 21:57 | Anna |  Listy z deníku mého života
Někdy se mi do hlavy vryje nějaká chytlavá melodie a já si potom při jakékoliv možné činnosti broukám - samozřejmě falešně, protože Bohem jsem nebyla obdarována hudebním sluchem - jednu a tu samou písničku. Dokola a dokola, stále znovu a znovu. Po určité době to začne být už otravné, ale to by nebyl můj mozek, aby nepřišel s nějakým chytrým řešením, výhodným pro obě strany (tedy pro něj a mou psychiku). Pan M. (M jako Mozek) totiž přesedlá na písničku ze stejného alba a celý tento koloběh od Miluji tuhle píseň až do Zbavte mě jí prosím někdo se jede odznovu. Nemusím vám snad ani říkat, jak je to vyčerpávající.
Každopádně proč o tom píšu. Inu. Měla jsem dnes neuvěřitelnou chuť napsat článek, něco z mého života, ale zároveň něco neobvyklého. No a jelikož mi hlavou zní už od... od pátku, ano, myslím, že to byl pátek, jeden a ten samí soundtrack k jednomu filmu, napadlo mě toto. Ten film je naprosto geniální a jsem ráda, že si to myslí i lidé od Oscarů a Zlatých glóbů.


La La Land - A Lovely Night
text, melodie, nápad a panebože... Ryan Gosling jakože můj další manžel?

Musím se opakovat, ale ta hudba je geniální. A jakáže to je vlastně hudba, o které to Anna plácá? Jedná se o oficiální soundtrack obsažený ve filmu La La Land. Je nemožné, abyste o tomto filmu za posledních čtrnáct dní něco neslyšeli. Krom toho, že na Instagramu o něm mluví(me) všichni, je to také film, který vyhrál ve všech svých nominací na Zlaté glóby plus je čtrnáctkrát nominovaný na Oscara. A ti z vás, kteří tedy film znají, ale stále se k němu přemlouvají, neb jsou skeptičtí - inu, to já byla před zhlédnutím taky - nebuďte, protože jestliže se mezi vámi najde alespoň jeden fanda Toma Feltona, mohu vás ubespečit, že Gosling je mu dle mě a mé mladší sestry neuvěřitelně podobný - a už jen tento fakt je důvod k velké lásce.

Film - muzikál, lépe řečeno, začíná v dopravní zácpě na dálnici, ve které shodou okolností stojí i naši dva hlavní hrdinové. Mia, mladá zrzavá krásná a ambiciózní žena, jež si celý svůj život přeje prosadit se jako slavná herečka zrovna míří do kavárny, v níž pracuje. Během směny má však casting, a tak se u šéfové vymluví na lékaře a rychle pospíchá pro svou velkou šanci. Jako obvykle to ale nevyjde. Ostatní účastnice jsou krásnější, ženštější. Navíc, lidé z firmy Mie nevěnují absolutně žádnou pozornost. Přerušují ji během jejího výstupu, protože jeden z porotců má chuť na sendvič a podobně. Mia je z toho nešťastná a upadá do depresí.
Na druhé straně příběhu je jazzový maniak a fanatik Sebastian. Mladý krásný muž odhodlaný založit si vlastní klub, ve kterém se bude hrát jedině jazz - i tak by se dal Sebastian popsat. Krom toho, že ve svém malém bytečku skladuje veškeré pozůstatky po slavných jazzových umělcích, se mu ale také nedaří. Nelíbí se mu fakt, že jazz pomalu vymírá a mladí lidé poslouchají electro a všemožné napodobeniny pravé hudby. I v jeho zaměstnání, kde Sebastian hraje na klavír, si jazz nepřejí. Naopak chtějí aby hrál Jingle bells a jiné vánoční koledy.
A v ten moment se tito dva mladí lidé setkávají. Mia nešťastná, že jí unikla další šance, aby se stala slavnou hollywoodskou herečkou a Sebastian, který neposlechne svého zaměstnavatele a zahraje na klavír jazzovou skladbu. Je jasné, že tito dva pošetilci se sny se museli setkat.

La la Land - Audition

Muzikál je točen tak, aby působil jako z jiné doby. Například já jsem měla dojem, že se dívám na film stejného režiséra, co natočil Prázdniny v Římě. V tomhle případě je to špatné přirovnání, protože tyto dva úchvatné kousky nemají krom skvělých herců nic společného.
Nicméně, La La Land je úchvatný film o tom, že ať už jsou naše sny nejpošetilejší, nejnemožnější a nejhloupější a nejsnobštější, nesmíme se jich vzdát. Protože ve chvíli, kdy to uděláme - vžm - vše je pryč a my stojíme nad propastí a nemůžeme se vysápat zpátky nahoru, protože lano, které nám kdosi hodil, je jen v našich představách.

Už jsem zmiňovala, že jsem film poprvé viděla v pátek - dívala jsem se na něho s mamkou, mladší sestrou a původně i s taťkou, ale ten u toho vytuhl - každopádně nemám mu to zas až tak moc za zlé, protože s mamkou byli na předpremiéře, takže už muzikál viděl. Zpátky, ale k hlavnímu tématu. Od pátku jsem si ho pustila ještě dvakrát a ani jedinkrát se mi nepodařilo neuronit slzu. Zvlášť ke konci je to doják, svým způsobem. Tedy, tím nejhezčím možným způsobem. Věřím, že konečná pointa příběhu by se vám líbila.

Muzikál má tedy soundtrack, nečekaně. Album obsahuje pátnáct oficiálních písní, pak se ve filmu objeví ještě asi dvě písně, které k albu nepatří. Mé nejoblíbenější - aktuálně - jsou A Lovely Night, Audition (která tedy vede už od začátku), City of Stars (klasika) a Another Day of Sun, kterou mám na vyzvánění v mobilu. Jednou skadbou do muzikálu přispěl i John Legend, který si zde zahrál vedlejší roli.
Je pravda, že mám pro muzikály určitou slabost. Mezi mé oblíbené lze zařadit Hair, které jsou prostě nepřekonatelné a pak mám celkem ráda i původní zpracování Jesus Christ Superstar. Já osobně totiž v tomto druhu filmu spatřuji jakýsi oddych od stresu v životě. No a co, že si skočí v klídku na auta a zpívají o tom, že je čeká další slunný den? Ten optimismus a pozitivní energie, kterou v hercích spatřuji mě samotnou nabíjí čímsi pozitivním. A to je dle mého i účel.

Závěrem bych tedy chtěla říct - pusťte si ten film. Je geniální (tohle slovo jsem v tomto článku užila už potřetí, ale nepřeháním), zamilovaný a příběh je o tom, co v životě ze začátku máme každý, ale málokdo si za tím skutečně jdeme a splníme si to. O snech.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Shetlandy | Web | 26. ledna 2017 v 8:49 | Reagovat

Já jsem o filmu popravdě moc neslyšela, nebo jsem se nezajímala, nevím. Každopádně o něm píšeš pěkně a jestli někdy nebudu mít na co se podívat, snad si vzpomenu a zkusím si pustit tohle. :)

2 Eliss | Web | 26. ledna 2017 v 10:26 | Reagovat

Muzikály nejsou mí oblíbenci...

3 Anna | Web | 26. ledna 2017 v 12:26 | Reagovat

[1]: Já se setkala s lidmi, které třeba odpudí jen samotná myšlenka toho, že se jedná o muzikál. Prý jim přijde stupidní myšlenka, že si během příběhu jen tak zazpíváte a tak. Takže jestliže nemáš ráda muzikály, není to nic pro tebe :).
Každopádně, jestli se na film i tak podíváš, rozhodně mi dej třeba na instagramu nebo klidně i sem, vědět, jak se ti film líbil :)!

[2]: O tom právě mluvím; mnoho lidí odpudí myšlenka, že je to muzikál. Já si ale myslím, že pokud dotyčný má rád romantické příběhy, nebo třeba jen příběhy s jakousi skrytou metaforou, mohl by se ti muzikál líbit :).

4 kouzelnakrajina | Web | 26. ledna 2017 v 12:56 | Reagovat

muzikál mám ráda, mě nevadí, je to celkem zajímaví...

5 Anna | Web | 26. ledna 2017 v 19:05 | Reagovat

[4]: Tak v tom případě ti La La Land jen a jen doporučuji :)!

6 Gabriella | Web | 26. ledna 2017 v 22:04 | Reagovat

Já nikdy na muzikálu nebyla ani jsem ho neviděla, ale již dlouhou dobu to plánuji. Takže tohle si určitě v budoucnu pustím.

7 Anna | Web | 27. ledna 2017 v 7:48 | Reagovat

[6]: Tak to mě těší! Určitě mi napiš, jak se ti film líbil :)!

8 snilekpise | Web | 28. ledna 2017 v 12:04 | Reagovat

Tyjo.. o la la landu jsem už slyšela, ale tenhle článek mě hodně uchvátil :) rozhodně se na tenhle muzikál musím podívat a i na to Hair, protože to už mám taky delší dobu v plánu :D
btw, já se ti vůbec nedivím, že miluješ tenhle typ filmu, já osobně taky něco na ten způsob :D nejdřív to byli klasicky komedie, potom horrory a hlavně psycho a teď mám ráda stejný motiv jako v těchto muzikálech, ale bez zpěvu :D - takže to samozřejmě muzikál už není.. ale chápeš :D myslím, že je to romantickokomediální drama :D něco na ten způsob.. no :D - ale mám ráda tak nějak všechno ;) - ale můj tip, pokud jsi ten film ještě neviděla, tak je The age of Adaline a ten je mega brutální a moc doporučuju :3 <3
jinak si myslím, že hudební sluch máš :D za svá léta, co chodím významně či bezvýznamně po tomhle světě, jsem vyzkoumala, že lidé, kteří říkají, že hudební sluch nemají, tak ho ve skutečnosti mají :D a samozřejmě naopak :D a pak jsou tu i lidé, kteří říkají, že mají a vížně ho i mají, protože se v tomto odvětví více pohybují, takže jsou už o tom přesvědčeni :D z toho vyplývá, že si myslím, že ho máš :D
no a na závěr bych chtěla říct, že jsem si samozřejmě pustila i písničky (2) ve tvém článku :) a ikdyž to není můj styl - ne asi, když jsou z muzikálu :DD, tak se mi hodně líbily a navodily takovou tu atmosféru jako "musím se na tenhle muzikál podívat" :3
fakt super článek :) (btw, pamatuješ si na blog silluety.blog.cz? tak jestli by jsi měla chuť a čas, tak se můžeš podívat na můj novej blog - aneb teď z něj píšu komentář ;) :D :3)

9 Anna | Web | 28. ledna 2017 v 17:40 | Reagovat

[8]: Moc mě tvůj komentář potěšil!!! Jsem opravdu moc ráda, že tě muzikál zaujal i předtím, ale hlavně z mého článku :'). Rozhodně mi musíš napsat - na mail, nebo sem - jak na tebe po zhlédnutí zapůsobil.

U mě se to také různě střídá. Nejdřív jsem milovala typické love story - které teď sice vyhledávám, ale v mnohem menší míře - pak jsem přesedlala na horory a fantasy a teď mám asi nejraději muzikály, nebo nějaké filmy s tou metaforou a skrytou pointou (a taky ty fantasy no :D).
Děkuju za doporučení, rozhodně si to píšu na svůj seznam :)♥!
Jenže já ho vážně nemám :D. Nedělám si srandu, vždycky se mi všichni z rodiny a přátel smějí, protože zpívám jak potrhnutý kohout - hlas mi přeskakuje z jedné oktávy na druhou :D. Ale potěšilo mě, že tvrdíš, že umím zpívat, je to tak milé!

Hele, můj styl to také vůbec není a naprosto je miluju :D. Jako není to Green Day, nebo My Chemical Romance, ale tahle melodie má zkrátka své kouzlo, alespoň pro mě :).
Jasně, že si tě pamatuju :3♥!!! Moc jsi mi chyběla a nemálo krát jsem navštívila tvůj blog a říkala si: „Kde jsi?“
Vítej zpátky a ihned si tě píšu ke svým oblíbencům :)!

10 Kik | E-mail | Web | 11. února 2017 v 11:53 | Reagovat

Docela mě překvapilo, že jsem se o La La Landu dozvěděla celkem pozdě, vlastně jsem byla jediná kdo to ještě neznal, zatímco ostatní už o tom debatovali. :D Musím rozhodně shlédnout, trailer mě celkem zaujal. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama