Svět knihy 2017 aneb Jak mé srdce skotačilo

13. května 2017 v 23:17 | Anna |  Papírový trůn
Ono, když se řeknou knihy, lidem se vybaví spousta věcí. Učebnice, jména známých autorů. Bradavická škola čar a kouzel. Pruda, anebo povinná četba. Domnívám se však, že prvotně se prostě vybaví hromada tlustých, tenkých, různorodých knížek na jednom místě. Alespoň já to tak mám.
Dnes se mi poštěstilo a já jsem navštívila jedno z takových míst. Konkrétně knižní festival Svět Knihy, který se letos konal již po třiadvacáté. Stále jsem jaksi ochromená ze vší té krásy, milých (a knihami sečtělými!) lidmi a uvnitř mně jsou stále poslední zbytky dnešního adrenalinu a euforie.
Nicméně bych vám ráda dnešní úchvatný, kouzelný, knižní a v každém případě pohádkový den přiblížila v tomto článku.

Fotka č. 1 = já u plakátu posledního dílu Selekce, Koruny
Fotka č. 2 = já poté, co jsem si úspěšně a bez použití násilí koupila ACOTAR


Ráno jsem se vzbudila už v šest třicet - nevím proč, ale poslední dobou vstávám až směšně brzo. To já byla z naší rodiny vždy ta, co o letních prázdninách vstával klidně ve čtyři odpoledne. Trochu se děsím faktu, že by se ze mě stávalo "ranní ptáče", neb si užívám roli spáče. Každopádně dnes jsem vstávala brzy. Chtěla jsem udělat blogerkám Káje a Klárce záložky do knížek. Poslední dobou jsem si jich už vyrobila tolik, že bych si mohla otevřít nějaký e-shop a úplně v klídku si vydělávat! Haha, dělám si srandu, ty záložky zas tak nádherné nejsou. Nicméně, oběma kamarádkám z Instagramu jsem je udělala, ale to bych nebyla já, abych jim je nezapomněla dát.
Ráno jsem se fakt vyfikla. Poslední dobou jsem se naučila malovat. Nevím jak a proč k tomu došlo, ale poslední týden už je pro mě téměř automatické, když si na obličej dám tenoučkou vrstvu makeupu, trošku zvýrazním oči řasenkou a na rty dám jedinou pěknou rtěnku, kterou doma máme, se kterou nevypadám jak chlap po padesátce.

Měla jsem - za boha nevím, z jakého důvodu - za to, že se do areálu výstaviště pouští až od desíti ráno a tak jsme celá naše ženská partička (respektive já, mamka a mladší ségra) počítali s tím, že jedeme na desátou. Houbeles. Teryna mi už ve čtvrt na deset volala, kde ksakru vězíme. (Terku jsem vám představovala v článku Začínám zase žít.)
Auto jsme nechávali na parkovišti u stanice metra a pak už jsme na Nádraží Holešovice jeli tímto stylem hromadné dopravy. Z nádraží pak jedna stanice tramvají (ve které jsem potkala kluka, který mě tak na jednu sekundu zmátl tím, že jsem se domnívala, že je to Harry Styles. Jenže co by zrovna on dělal v tramvaji v České republice, která jela na veletrh knih?).
Dostali jsme lístky v podobě papírových náramků na ruku - můžete si ho všimnout na druhé fotografii výše. S Terynou jsme si dělali srandu, že už je nikdy nesundáme - a kdyby se náhodou rozdrobily, tak bychom si je nechali vytetovat nazpět. Teď zpětně furt tvrdím, že to není tak špatnej nápad.

Zatímco jsme cestou do areálu hlasitě vykřikovali: "Júúú! Koukej!" a "To je krásný!" a "Kdybych dneska pošla tím horkem, tak mi to nebude ani líto!" a "Na náhrobku chci mít: umřela mezi knihami.", jsme svižným krokem mířili ke stánku Albatros Media. Marušku - svou mladší ségru - jsem držela za ruku a s jejím hlasitým protestem, jsem jí táhla za sebou. K AM jsme mířili ihned z toho důvodu, že mně předešlé dny vyděsily ostatní blogerky, které na SK byly už ve čtvrtek a na InstaStories dávali, že právě výše uvedená Koruna od Kiery Cassové byla okamžitě fuč.
Když jsme tam ale naklusali my - a to velmi, velmi hlasitě - Koruny tam bylo tolik, že kdybych si jednu dala tajně do kabelky, nikomu by to nevadilo. (Mimochodem, to jsem neudělala.)
Když jsem tam byla, bafla jsem i oba Dvory od Maasové a s nadšením si prohlížela tu krásu okolo sebe. Knihy. Všude jen samé knížečky, neponíčené, čerstvě vybalené z praskající fólie. Přísahám vám, že jsem v životě nevypadala šťastněji.

Fotka č. 3 = hlavní vchod Světu Knih - všimněte si toho modrého nebe bez mráčků
Fotka č. 4 = Terčin úlovek bylo nové vydání Fantastických zvířat

Hned po našich velkých nákupech - a to to teprve začíná, upozorňuji - jsme se přesunuli o pár bloků dále, kde se slavilo 20. výročí Harryho Pottera. Byla tam stěna. Obrovská, dlouhá, široká stěna, jež hlásala, co všechno se v tomto roce plánuje vydat s HP tématikou. Ale to, co bylo nejlepší - u té stěny jsme se mohli fotit, dát fotografii na Instagram s hastagem #ukazcoctes a AM nám jí poté vyvolalo v polaroid verzi. To bylo opravdu supr a náležitě jsme toho všechny blogerky (a nejen my) využily. A na někoho jsem tam narazila...

Fotka č. 5 = já a Shetlandy aneb První setkání po třech letech známosti

S Shetlandy se znám už z minulého blogu, který jsem zakládala v roce 2014, anebo 2015. Tak či onak, je to spousta let, co se známe a co obě čteme blog té druhé. Krom toho, že to mám na svém listu k projektu Do roka a do dne, vidět ji, pro mě byla čest. Bylo to jako vidět zhmotnělou podobu toho, čemu se tak dlouho obě věnujeme; našim blogům, našemu psaní, v jejím případě i kreslení. Ještě jednou; moc ti děkuju! Bylo to krásné a moc milé! Jsem ráda, že existují lidé, jako jsi ty!

~


Netrvalo dlouho a naše sebranka, která čítala celkem šest lidí (naší ženskou partičku, o které jsem mluvila výše, ale i Terku, jejího bráchu Tomáše a její moc milou a suprovou mamku), začínala mít hlad. Nejdřív s tím přišla ségra, ale jak se začne mluvit o jídle, přeleze to i na mě. Ze SK jsme se neodvážili jíst už jen z důvodu, že jídlo bylo před bránami - tedy na horku a bůhví, jak na něj sluníčko působilo. A tak jsme se přesunuli do Mekáče u nádraží, kde jsem zbaštila, co se dalo.
A! Málem bych ale zapomněla. Než jsme vyrazili na oběd, na někoho jsme s Terkou narazili. A to byste nevěřili, jak jsem byla šťastná teprv potom!
Klárku z blogu Klářiny Knihy jsem nejspíš ještě nezmiňovala. Nicméně toto děvče - vlastně už mladá žena, přestože tomu její výška vůbec neodpovídá - mě denně inspiruje na Instagramu, v životě a v tvorbě na blogu. Znám spoustu milých lidí a ona je rozhodně jednou z nich! Pokud máte Instagram a stále jí ještě nesledujete, jděte a okamžitě to napravte ZDE!
Potkala jsem jí v uličce, tuším, že to bylo poblíž pravého křídla. Byla tam ještě s Aničkou, kterou též znám jako bookstagrammerku. A jelikož jsem se v poslední době opravdu naučila "nebát se" a zeptat se, či požádat o něco, když potřebuji, nadšeně jsem se té dívenky, co měřila sotva 160 centimetrů, zeptala: "Klárko, jsi to ty?"

Fotka č. 6 = já mám co dělat, abych se nerozbrečela štěstím!!!

Klárka je neuvěřitelně milé děvče. Jestli jí znáte z Youtube, tak vám tvrdím, že je úplně stejně milá jako ve videích - možná ještě víc! A krom toho, že je tedy úspěšnou bookstagrammerkou, blogerkou a youtuberkou, dělá už od dětství i do dabingu. Dabovala hlavní hrdinku ve filmu Zlodějka knih a aktuálně pracuje na dabingu postavy Niny v seriálu Soy Luna (který se ségrou a Terynou úplně milujeme!).

Celkově jsem si dnešek skvěle užila a myslím, že tento den ještě dlouho nic nepřekoná. Jsem šťastná nejen ze všech těch knih, které jsem si pořídila, ale také ze setkání s holkami z Instagramu a blogu, za strávený čas s Terkou, ségrou a všema ostatníma. A už teď se nemůžu dočkat YOLI pikniku a Humbooku!!!

Děkuju všem ještě jednou.

Fotka č. 7 = já s Terkou a holky z Instagramu, se kterými jsme strávili celou druhou polovinu SK
Fotka č. 8 = poletuji mezi knihami - doslova
 

12 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Teryna | 13. května 2017 v 23:26 | Reagovat

Dnešek byl prostě úžasný a je mi jedno, že moje peněženka pláče. Dnes jsem si udělala neuvěřitelnou radost, a to nejen tím že jsem si vytiskla milion fotek. Bylo to tam s tebou hrozně super a jsem ráda že jsi mě se všemi seznámila, tolik milých lidí jsem nikdy nepotkala ♥. Děkuji za dnešní den ♥✨

2 Anna | Web | 13. května 2017 v 23:55 | Reagovat

[1]: Hohohohó, založ si taky blog a příště můžeme mít taky ty cedulky s adresou blogu a ig - a obě :D❤!
Moc ti děkuju, žes se mnou měla trpělivost, jak jsem tě furt někam táhla a tak :D. Já bych se sebou trpělivost neměla.
Miluju tě a další naše společná akcička bude stejně fenomenální, jako tahle!!!❤❤❤

3 Kája | E-mail | Web | 14. května 2017 v 11:51 | Reagovat

Překrásný článek. Jsem strašně moc ráda, že jsem tebe a Terku( Terynu :D )poznala. Mně a Jessí jste dodaly odvahu nebát se a oslovit více blogerek a tím i více jich poznat osobně. Moc děkuji za krásné fotky z Instagrafu a za užité hodiny nakupování a pochlebování. Jste neskutečně sympatické a těším se na tvůj stream. Doufám, že se potkáme a pokecáme i na Humbooku. :)

4 Zlomenymec | E-mail | Web | 14. května 2017 v 19:14 | Reagovat

Teda jak docela rád čtu - co jsem dostudoval tak o to víc, protože už můžu číst to, co chci - tak si knížky většinou nekupuju, ale jen půjčuju v knihovně.

... prostě už bych nové knížky fakt neměl kam dát :D

5 Anna | Web | 14. května 2017 v 21:59 | Reagovat

[3]: To my jsme rády! ❤
Když jsem na SK mířila, nevěřila jsem tomu, že by se mi povedlo všechno, pro co jsem si tam vlastně šla. Koupila jsem si všechny knihy, které jsem chtěla, viděla a pozdravila se se všemi, s kterými jsem doufala, že bych se mohla vidět. Děkuju. Opravdu, tenhle den bude už navždy patřit mezi mé nejoblíbenější a v mém srdci bude mít své speciální místo ❤
Ještě jednou děkuju, Kájo. Za všechno.

6 Anna | Web | 14. května 2017 v 21:59 | Reagovat

[4]: Haha, to znám. Já jsem k Vánocům dostala knihovnu novou, obrovskou, takže (zatím) tenhle problém ještě nemám. Však ono to přijde :D.

7 Shetlandy | Web | 15. května 2017 v 17:57 | Reagovat

Jsem opravdu ráda, že jsem měla možnost se tam s tebou vidět. Jsi moc milá. ♥

8 Klára | Web | 16. května 2017 v 6:50 | Reagovat

Oooooo, Anicko, víš, kolikrát uz jsem si tenhle článek četla? Nejspíš milionkrát! 😍 Opravdu strašně moc dekuju, ze jsme se mohly poznat! ❤️

9 Anna | Web | 16. května 2017 v 10:59 | Reagovat

[7]: Já také! Nevím proč, ale představovala jsem si tě jako malou, drobnou dívenku; překvapila mě tvá téměř modelkovská postava! Jsi neuvěřitelně milá, krásná dívka.
Děkuju, že jsem tě mohla poznat! ❤

10 Anna | Web | 16. května 2017 v 11:01 | Reagovat

[8]: Klárko!!!
Jsem moc, moc, moc ráda, že jsem Tě mohla poznat a že se ti tenhle článek tak líbí!
Jsi milá, roztomilá, krásná a znovu moc, moc milá holčina!😍❤
Setkání s tebou byl opravdu nezapomenutelný zážitek!

11 Svatá celebrita | E-mail | Web | 19. května 2017 v 12:03 | Reagovat

Aktuální články
Jak vznikla Islámská sekta    Před 2 minutami
Jak najít někoho kdo má zdravý mozek?    Dnes v 11:00
Kdy zde zvítězí láska a pravda, nad lží a nenávistí?    Dnes v 10:00
Doba papírová končí a přichází doba virtuální    Dnes v 9:27
Proč svědkové Alláha mě už nezazvoní nikdy u bytu?    Dnes v 9:00
GVKB očistec očistí od hříchů všechny zatvrzelé hříšníky    Dnes v 8:00
Proč nejvíce toho zde zkurví vysokoškoláci?    Dnes v 7:00
Kdo to je Miloš Zeman?    Dnes v 6:00
Nejlepší drogou je sebenenávist    Dnes v 5:00
Hospodin to je OMSD    Dnes v 4:00
Nedostatek jistoty dělá z lidí idioty    Dnes v 3:00
Proč smrt kašle na zákony a morálku?    Dnes v 2:00
Ano, bývalým státním zaměstnancům bude lépe    Dnes v 1:00
Proč od nás mladí vysokoškoláci utíkají do ciziny?    Dnes v 0:00
Václav Havel Václav Klaus Miloš Zeman Vit Kouba    Včera v 23:00
Chyby jsou příčinou každé deprese    Včera v 22:22
Jak probudit ekonomiku a politiku ze zimního spánku?    Včera v 22:00
Teď je to dokonalé    Včera v 21:24
Svaté je nám to, co je úspěšné    Včera v 21:00
Koryta dělají z inteligentních zvířat hloupý dobytek    Včera v 20:00

12 BarbaraJane | Web | 19. května 2017 v 12:43 | Reagovat

To muselo být bájo! Já bych asi na takové akci nechala celou výplatu, i když čtu trochu jiné věci. Asi bych se zastavila hlavně u stánku Hosta, ale toho mám koneckonců tady v Brně přímo u nosu. :)

13 Srdcová Dáma | Web | 19. května 2017 v 17:34 | Reagovat

To věřím že sis to užila :)

14 K. | E-mail | Web | 19. května 2017 v 21:21 | Reagovat

To je vtipný, na titulce je u obrázku titulek mýho článku, ale odkaz směřuje sem. :D

Letos nebyl Svět knihy nic moc (konkurence si taky stěžovala, návštěvníci u našeho stánku taky), ale je pravda, že jsem si odnesla několik knih a to se mi snad ještě nikdy nepovedlo. :D

15 nezenska-svine | Web | 20. května 2017 v 1:46 | Reagovat

Mně bylo vynadáno, že jsem se ho ze zdr. dův. nemohla zúčastnit, takže já jsem ráda,že je tomu už konec.
Mezi knihomolama šílená hysterie.

16 Viza | Mossy Plains | Web | 20. května 2017 v 8:47 | Reagovat

Pracuju v knihárně, jsem přímo u toho, když se knížky "rodí". :) A Selekci poznávám moc dobře. :D Měli jsme z toho guláš. xD

17 shira-elizabeth | E-mail | Web | 20. května 2017 v 9:56 | Reagovat

Byla jsem loni a... Bylo to skvělý :3 Hlavně takové ty stánky s knihami, které nejsou obvykle v knihkupectví a neni na ně možný jinak náhodou narazit :)

18 outcry | Web | 20. května 2017 v 12:22 | Reagovat

Já jsem se na to nakonec vyprdla, protože to mám docela daleko a měla jsem snad i školu, ale nakonec vidím, že jsem udělala chybu :D.. Vypadá to, že jsi byla fakt ve svym živlu :).

19 Alka-fejetony | E-mail | 20. května 2017 v 14:09 | Reagovat

Jéééééééééé -chvíli jsem měla dojem, že to je o Ivanu Hlinkovi (Hlavně se z toho neposrat je jeho hláška z Nagana).

20 Lukas | Web | 21. května 2017 v 12:43 | Reagovat

Věřím, že to bylo jedno velké potěšení. Mám rád takové akce. Jednou z nich je i Festival Evolution v Praze (každý rok).

21 naoki-keiko | Web | 23. května 2017 v 11:39 | Reagovat

Na Svět knihy se chystám už nějakou řadu let, ale vždycky mi do toho něco vlezlo, takže jsem tam ještě nezavítala.
Jinak festivaly mám moc ráda. Je dobře, že sis to užila :)

22 Anna | Web | 23. května 2017 v 18:10 | Reagovat

[12]: Já sama jsem šokována, že jsem si nakoupila samé fantasy a romanťárny! Žádný thriller, ani detektivka!

23 Anna | Web | 23. května 2017 v 18:11 | Reagovat

[13]: Ano, bylo to... nezapomenutelné :-).

24 Anna | Web | 23. května 2017 v 18:12 | Reagovat

[14]: Také jsem si toho všimla a abych pravdu řekla, vůbec jsem to nepochopila :D. Nejspíš se admini spletli, nebo co. Nicméně se ti omlouvám, že jsem ti takhle "ukradla" titulní článek!
Jelikož to byl můj první rok, nemám s čím porovnávat. Já se ale setkala u všech s velmi kladnými recenzemi, tak nevím :).

25 Anna | Web | 23. května 2017 v 18:13 | Reagovat

[15]: To nemohu popřít. Já se na akci těšila už od ledna. Díky bohu jsem se ale nesetkala s žádnými knihomoli, kteří by mi třeba rvali poslední kousek z ruky, nebo se se mnou, nedej bože, rvali.

26 Anna | Web | 23. května 2017 v 18:14 | Reagovat

[16]: To musí být famózní! Co famózní, přímo dokonalý! Já bych se asi rozbrečela štěstím být u "rození" knížek :D :)!

27 Anna | Web | 23. května 2017 v 18:15 | Reagovat

[17]: Ano, i letos to bylo úchvatné :). Mě bavilo to, jak byly všechny skvělé nakladatelství takhle hezky pohromadě. Bylo to jako fantazírování nad něčím nereálným.

28 Anna | Web | 23. května 2017 v 18:16 | Reagovat

[18]: To jistě ano! Byla jsem takovým tím... až hysterickým způsobem šťastná. Když jsme dorazili, měla jsem co dělat, abych se nezhroutila před tu budovu a samým štěstím nezačala plakat a klanět se :D.

29 Anna | Web | 23. května 2017 v 18:17 | Reagovat

[19]: Jak už tu padlo, byli zaměněny články a na titulce měl být někdo jiný - anebo jsem tam možná měla být já, ale úvodní text měl být potom změněn :).

30 Anna | Web | 23. května 2017 v 18:17 | Reagovat

[20]: Já jsem na tak veliké akci byla poprvé, ale určitě ne naposledy :).

31 Anna | Web | 23. května 2017 v 18:18 | Reagovat

[21]: Určitě se tam vydej příští rok! Přestože je v některých areálech opravdu nedýchatelný vzduch, stojí to za to :).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama